AKTUALNOŚCI
Meeting Pływacki
cze 27, 2016

Międzynarodowy Meeting Pływacki z okazji Dni Morza

24 czerwca 2016r., tuż po odebraniu świadectw zawodnicy UKP „Marlin” wystartowali w Międzynarodowym Meetingu Pływackim z okazji Dni Morza, który został zorganizowany w Szczecinie. Zawody, w których wystartowali nie tylko zawodnicy z Polski, ale również Litwy i Niemiec, rozgrywane były przez 2 dni, w kategoriach wiekowych dla chłopców: 18/17, 15/16 i 14/13 lat, zaś dla dziewcząt 16/15, 14/13, 12/11 lat. Gryfiński klub reprezentowało 9 zawodników, przy czym Celestyna Szulc i Mateusz Rozmiarek, l. 10, oraz Aleksandra Szewczuk, l. 9 startowali poza konkurencją, na dystansach 50m stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym, i mimo dobrych wyników nie byli klasyfikowani w punktacji medalowej. Podobnie jak Michał Zapart, l. 12, który pływał na dystansie 50m stylem motylkowym, 200m stylem klasycznym i motylkowym, oraz 100m stylem klasycznym.

Dla wielu naszych reprezentantów starty na 50 metrowym basenie były nowym doświadczeniem, dlatego ich wysokie wyniki cieszą jeszcze bardziej, zwłaszcza, że z zawodów \ przywieźli 9 medali, w tym: 1 złoty, 1 srebrny i 7 brązowych.

Najlepiej wypadła już pierwszego dnia zawodów Wiktoria Janiszewska, startująca w najmłodszej kategorii wiekowej, która wywalczyła złoto na dystansie 100m stylem motylkowym i brąz na dystansie 50m stylem klasycznym. W drugim dniu dorobek medalowy powiększyła o 2 brązowe medale na dystansie 100 i 200m stylem klasycznym, srebrny medal na dystansie 200m stylem motylkowym i 5 miejsce na 50m motylkiem. Hanna Zielińska, startująca tylko w jednym bloku zawodów, dołożyła do klasyfikacji medalowej 2 brązowe medale na dystansie 50m stylem motylkowym i grzbietowym.

Krzysztof Rosiak, reprezentant trzynastolatków, wywalczył brąz na dystansie 50m stylem klasycznym i był 12 na dystansie 200m stylem dowolnym. W drugim dniu zawodów po przepłynięciu dystansu 200m stylem klasycznym stanął na 3 stopniu podium, po 100m stylem klasycznym był 5, 8 miejsce zajął na dystansie 400m stylem dowolnym i 11 na 100m stylem dowolnym.

Startujący w kategorii wiekowej 16/15 Przemysław Płoch uplasował się na 6 miejscu na 100m stylem motylkowym i 13 na 200m stylem dowolnym. W drugim dniu zawodów znalazł się tuż za podium, na 4 miejscu, po przepłynięciu dystansu 200m stylem motylkowym, 8 był na 400m stylem dowolnym, a 13 na dystansie 50 i 100m stylem dowolnym.  Juliusz Winnicki zajął 15 miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym i 17 na 50m stylem dowolnym. Kolejnego dnia zawodów najbliżej podium znalazł się po dystansie 100 m stylem klasyczny, gdzie zajął 4 miejsce, dystans 200m stylem zmiennym ukończył jako 6, a 8 był na dystansie 50m stylem grzbietowym, zaś 17 miejsce zajął na dystansie 100m stylem dowolnym.