AKTUALNOŚCI
Drużynowe Mistrzostwa
cze 27, 2016

206 dwunastoletnich zawodników i zawodniczek, z 7 klubów naszego województwa, w dniach 17-18 czerwca 2016r, zjechało do Szczecina by rywalizować w II rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat. W gronie reprezentantów tak dużych klubów pływackich jak m.in. Szczecin, Kołobrzeg czy Koszalin znalazło się 4 pływaków UKP „Marlin” Gryfino.

Pierwszego dnia zawodów zaledwie 40 setnych sekundy dzieliło Michała Zaparta od brązowego medalu na dystansie 100m stylem klasycznym. Ostatecznie zajął na tym dystansie 4 miejsce, a jako 7 dopłynął na dystansie 100m stylem motylkowym. To co nie udało się pierwszego dnia udało się wywalczyć w drugim dniu zawodów, gdzie na dystansie 200m stylem klasycznym zajął 3 miejsce, a na dystansie 100m stylem dowolnym był 15. Aleksander Chróściak, w pierwszym dniu rywalizacji,  uplasował się na 18 miejscu po przepłynięciu 200m stylem grzbietowym. W drugim dniu zawodów dopłynął jako 13 na dystansie 200m stylem zmiennym i 22 na dystansie 100m stylem dowolnym.  Jakub Iliński,  pierwszego dnia, był 29 na 400m stylem dowolnym, zaś w drugim dniu uplasował się na 29 miejscu na dystansie 100m grzbietem i 36 miejscu na dystansie 100m stylem dowolnym.

Julia Pokora, jedyna dziewczynka, w naszej reprezentacji, pierwszego dnia rywalizacji dopłynęła jako 10 na dystansie 200m stylem grzbietowym i 12 na 100m motylkiem. W drugim dniu zajęła 8 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym i 14 na 200m zmianą.

Oprócz startów indywidualnych młodzi Gryfinianie pływali również w sztafetach. W pierwszym dniu na dystansie 4x50m stylem dowolnym zajęli 13 miejsce, a w drugim dniu dystans 4x50m stylem zmiennym ukończyli na 11 miejscu.