AKTUALNOŚCI
Dzień Dziecka na Lagunie
cze 11, 2016

              W dniu 4 czerwca 2016r. na gryfińskim basenie, z myślą o najmłodszych zawodnikach UKP „Marlin”, zostały zorganizowane zawody z okazji Dnia Dziecka. Dzieci pływały na dystansie 25m stylem dowolnym lub z przyborem. Ostatnią konkurencją rozegraną w czasie zawodów była sztafeta rodzeństw, która wywołała olbrzymie emocje nie tylko wśród płynących dzieci, ale również u obserwujących ich rodziców. Na wszystkich zawodników oprócz medali czekała słodka niespodzianka.

Na dystansie 25m z przyborem, w kategorii 5 lat i młodsi zwyciężyli: Julia Świeboda i Konrad Czernikowski, zaś Maksymilian Plombon był drugi.

Wśród sześciolatków na najwyższym stopniu podium stanęli: Gabriela Czyżowicz i Borys Cieślak, a na drugim stopniu znaleźli się: Dominika Obruszkiewicz i Jakub Łebkowski.

W najstarszej kategorii wiekowej, na tym dystansie, jako pierwsi dopłynęli: Hanna Grabowska i Marcel Adamiak, przed Zofią Szymańską i Emilianem Pieniążkiem.

Dystans 25m stylem dowolnym, w kategorii 7 lat, najszybciej popłynęli: Gabriela Krawczyk i Mikołaj Rosiak, tuż za nimi dopłynęli: Karina Mitręga i Szymon Taczyński, trzecie miejsce zajęli: Małgorzata Kowalczyk i Igor Łaszewicz, tuż za podium znalazła się Julia Grabowska, piąta dopłynęła Liwia Babińska, szósta Oktawia Tokarzewska, a siódma Łucja Witek.

W kategorii 8 lat złoto wywalczyli: Nadia Majchrzak i Kacper Kubiś, srebro zdobyli: Roksana Swendrowska i Bartłomiej Prokopowicz, a z brązu cieszyli się: Hanna Barticzka i Jan Granda. Na czwartym miejscu uplasowali się: Emilia Karbowska i Michał Wituszyński, piąte miejsce zajęli: Sandra Zawada i Jakub Stolarczyk, szóste miejsce wywalczyli: Natalia Kuczyńska i Szymon Lisiecki, na siódmym miejscu dopłynęli: Hanna Borowiec i Hubert Korpaczewski, a ósmą pozycję zajęli: Lidia Kujawa i Leon Horbacz.

W najstarszej kategorii wiekowej zawodów, 9 lat: zwycięstwo odnieśli: Weronika Małolepsza i Jakub Jastrowicz. Na drugim miejscu uplasowali się: Natalia Pacanowska i Patryk Mitręga, a na ostatnim stopniu podium stanęli: Zofia Melerowicz i Gracjan Leśniarek.  

Sztafety rodzinne rozegrane były w dwóch kategoriach wiekowych 15-18 lat i 19-24 lata. O kategorii wiekowej sztafety decydowała suma lat dwojga startujących zawodników z tym, że młodszy zawodnik nie mógł mieć więcej jak 9 lat.

W młodszej kategorii wiekowej zwyciężyli Karina i Patryk Mitręga przed Julią Świebodą, która popłynęła z siostrą.

W starszej sztafecie zwycięstwo odnieśli Jakub i Kacper Jastrowicz. Drugie miejsce wywalczyli Weronika i Przemysław Małolepsi, a najniższe miejsce na podium przypadło Mikołajowi i Krzysztofowi Rosiak. Tuż za podium znaleźli się Michał i Barbara Wituszyńscy, a na piątym miejscu uplasowały się Sandra i Zuzanna Zawada