AKTUALNOŚCI
Zawody pływackie „Pływam na medal” Memoriał im. Konrada Orzechowskiego
cze 14, 2015

W dniu 3 czerwca 2015r. w Toruniu odbyły się zawody pływackie z cyklu „Pływam na medal” Memoriał im. Konrada Orzechowskiego. Do walki o medale stanęło 236 zawodników i zawodniczek z 20 klubów, m.in. z Torunia, Inowrocławia, Ciechocinka, Konina, czy Puław. Wśród nich znalazło się dwóch przedstawicieli UKP „Marlin” Krzysztof i Mikołaj Rosiak.

Mikołaj Rosiak nie bał się stanąć do walki o medale ze starszymi o rok od siebie zawodnikami i pokazał klasę zdobywając 3 miejsce na dystansie 25m stylem dowolnym. Na dystansie 25m grzbietem zajął 6 miejsce. Uzyskane wyniki pozwoliły mu zająć 6 miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców w kategorii 7 lat.

Krzysztof Rosiak również z zawodów wrócił z brązowym medalem wywalczonym na dystansie 100m stylem klasycznym. Na dystansie 100m stylem dowolnym zabrakło zaledwie 20 setnych sekundy, by cieszyć się z kolejnego medalu. Ostatecznie na tym dystansie Krzysztof uplasował się tuż za podium. Również 4 miejsce zajął w klasyfikacji punktowej mężczyzn 12 lat.