AKTUALNOŚCI
FINAŁ LIGII MIAST W POLICACH
maj 18, 2015

W dniu 9 maja 2015r. na polickim basenie odbył się finał Ligi Miast. Ostatni raz w tym sezonie, w tej formule zawodów, spotkały się kluby z: Polic, Kołobrzegu, Myśliborza, Stargardu, Choszczna i Gryfina. Wcześniej dzieci rywalizowały w Choszcznie i Stargardzie. Suma uzyskanych punktów we wszystkich trzech startach decydowała o klasyfikacji końcowej. Do sobotniej rywalizacji o medale i jak najwyższe miejsca stanęło 117 pływaków i pływaczek, wśród nich 19 przedstawicieli UKP Marlin Gryfino. Zawody są przeznaczone dla dzieci 11 lat i 10 lat i młodsi.

Najliczniejszą grupę zawodników z Gryfina stanowiły dzieci urodzone w roczniku 2005 i młodsi. Wśród nich najlepiej wypadła Hanna Zielińska zdobywając 2 złote medale na dystansie 50m klasykiem i 100m stylem zmiennym.

Na dystansie 50 m stylem klasycznym i 50m stylem dowolnym popłynęła Adrianna Gniłka (dwukrotnie 18), Nel Brzeskot (20 i 15 miejsce), Martyna Berk (24 i 19miejsce), Hubert Dworzyński (13 i 10 miejsce), Hubert Dąbrowski (21 i 13 miejsce), Wiktoria Iwna był 24 na 50m stylem dowolnym.

Aleksandra Sowa popłynęła na dystansie 50m stylem klasycznym zajmując 19 miejsce i 100m stylem zmiennym gdzie była 13.

100m stylem zmiennym i 50m stylem klasycznym pokonali Aleksandra Szewczuk (7 i 9 miejsce), Jagoda Kujawa (9 i 13 miejsce), Celestyna Szulc (dwukrotnie 16 miejsce), Zuzanna Zawada (17 i 20 miejsce), Mateusz Rozmiarek (7 i 8 miejsce) i Michał Mężyński (6 i 9 miejsce).

W kategorii 11 lat wystartowało czworo zawodników. W tej kategorii wiekowej Michał Zapart zdobył srebro na dystansie 50m motylkiem i brąz na 100m stylem klasycznym. Tuż za podium uplasował się Aleksander Chróściak zajmując 4 miejsce na 100m stylem zmiennym i 9 na 100m klasykiem. Wiktoria Janiszewska była 5 na 100m stylem dowolnym i 6 na 50m stylem motylkowym, zaś Julia Pokora wywalczyła 6 miejsce na 100m stylem klasycznym i 7 na 100m stylem dowolnym.