AKTUALNOŚCI
VII Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w Pływaniu Dzieci i Młodzieży
kwi 18, 2015

Zawody były podzielone na 3 bloki. W sobotę 11 kwietnia br. w pierwszym bloku rywalizowały dzieci z roczników 2006 i młodsze, na dystansie 25 metrów z przyborem, stylem dowolnym lub grzbietowym. Na początku pływały najmłodsze dzieci startujące w kategorii 7 lat i młodsi: Kacper Kubiś był dwukrotnie pierwszy na dystansie 25m stylem dowolnym i grzbietowym, Mikołaj Rosiak był dwukrotnie drugi na dystansie 25 m stylem dowolnym i grzbietowym, Gabriela Krawczyk wywalczyła srebro na dystansie 25m stylem dowolnym, a na 25m z przyborem była 3. Michał Wituszyński na dystansie 25m stylem dowolnym był tuż za podium na 4 miejscu, a na 25m grzbietem zajął 9 miejsce, Sandra Zawada dopłynęła na 6 miejscu na dystansie 25m stylem dowolnym i 8 miejscu na 25m grzbietem. Nasi najmłodsi zawodnicy nie bali się stanąć do walki w kategorii OPEN na dystansie 50m stylem grzbietowym ze starszymi dziećmi urodzonymi w roczniku 2006. Kacper Kubiś był 12, Michał Wituszyński-14, Mikołaj Rosiak- 15,a Gabriela Krawczyk -17. W kategorii 8 lat rywalizowali: Jakub Jastrowicz, który był najlepszy na dystansie 25m stylem klasycznym, trzecie miejsce zajął na 25m stylem dowolnym, a 6 na 50m grzbietem, Aleksandra Sowa zdobyła złoto na 25m stylem klasycznym, 8 dopłynęła na 25m stylem dowolnym, a 10 na 50m grzbietem, Jacek Wodzyński wywalczył srebro na 25m stylem dowolnym, 4 był na 25m grzbietem i 9 na 50m stylem grzbietowym, Michał Juda dopłynął na 3 miejscu na dystansie 25m stylem grzbietowym, i dwukrotnie był 13 na 25m stylem dowolnym i 50m grzbietem, Oliwia Linkowska była tuż za podium na dystansie 25m klasykiem i 18 na 50m stylem dowolnym, Hubert Dąbrowski zajął 6 miejsce na 25m stylem grzbietowym i był dwukrotnie 11 na 25m stylem dowolnym i 50m grzbietem, Błażej Wojcieszek zajął 7 miejsce na 25m grzbietem i 19 na 25m stylem dowolnym, Maciej Wojcieszek był 10 na 25m stylem dowolnym i 11 na 25m grzbietem, a Weronika Małolepsza zajęła 15 miejsce na 25m grzbietem i 21 miejsce na 25m stylem dowolnym. Wśród dziewięciolatków najlepsza była Aleksandra Szewczuk dwukrotnie stając na najwyższym stopniu podium na dystansie 25m stylem dowolnym i 25m grzbietem, a na 50m grzbietem była 6, Mateusz Rozmiarek zdobył złoto na dystansie 25m grzbietem i brąz na 50m stylem grzbietowym, a na szóstym miejscu dopłynął na dystansie 25m stylem dowolnym, Iga Stróżyk zajęła 4 miejsce na 25m stylem grzbietowym, 8 na 50m grzbietem i 20 na 25m stylem dowolnym, Celestyna Szulc zajęła 6 miejsce na 25m grzbietem, 9 miejsce na 25m stylem dowolnym i 15 miejsce na 50m grzbietem, Martyna Mlak zajęła 6 miejsce na 25m stylem klasycznym, 10 miejsce na 25m stylem dowolnym i 14 miejsce na 50 m grzbietem, Jagoda Kujawa wywalczyła 5 miejsce na 25m stylem klasycznym, 6 miejsce na 25m stylem dowolnym i 9 na 50m grzbietem, Tymon Howil był dwukrotnie 11 na dystansie 25m stylem dowolnym i grzbietowym i 8 na 50m grzbietem, Adrianna Gniłka wywalczyła 10 miejsce na 25m stylem klasycznym, 12 na 50m grzbietem i 17 na 25m stylem dowolnym, Martyna Berk zajęła 9 miejsce na 25m stylem klasycznym i 14 na 25m stylem dowolnym, Oliwia Adamiak zajęła 12 miejsce na 25m stylem grzbietowym, 16 na 50m grzbietem i 19 miejsce na 25m stylem dowolnym. W drugim bloku wystartowały dzieci urodzone w roczniku 2005 i starsze. Wśród nich Hubert Dworzyński, który był 7 na 100m stylem zmiennym i 13 na 100m stylem dowolnym, zaś Zuzanna Zawada wywalczyła 8 miejsce na 100m stylem dowolnym i 13 na 50m stylem grzbietowym. W kategorii 11 lat Michał Zapart wywalczył złoto na 100m stylem klasycznym i 5 miejsce na 100m stylem dowolnym, Wiktoria Janiszewska dopłynęła na 6 miejscu na dystansie 100m stylem zmiennym i 8 miejscu na 100m stylem dowolnym, zaś Julia Pokora była 8 na 100m stylem zmiennym i 11 na 100m stylem dowolnym. Kacper Jastrowicz wywalczył brąz na 100m stylem zmiennym i był 6 na 100m stylem dowolnym, a Krzysztof Rosiak zdobył brąz na 100m stylem klasycznym i był 9 na 100m stylem dowolnym. Chłopcy rywalizowali w kategorii 12 lat. Wśród trzynastolatków wystartowała Barbara Wituszyńska, która była 4 na 100m stylem klasycznym i 5 na 100m stylem zmiennym. Magdalena Piaskowska była najlepsza wśród czternastolatków zajmując 6 miejsce na 100m stylem klasycznym i 10 na 100m stylem dowolnym. W tej kategorii wystartował również Przemysław Płoch, który był 6 na 100m stylem klasycznym i 11 na 100m stylem dowolnym, Christopher Wiczkowski zajął 6 miejsce na 100m stylem klasycznym i 15 na 100m stylem dowolnym, Klaudia Knap zajęła 7 miejsce na 100m stylem klasycznym i 12 na 100m stylem dowolnym, Juliusz Winnicki dopłynął jako 7 na 100m stylem klasycznym i 14 na 100 m stylem dowolnym. Jedyną reprezentantką piętnastolatków była Maja Stróżyk, która zajęła 5 miejsce na 100m stylem klasycznym i 8 miejsce na 50m stylem grzbietowym. Po zakończeniu startów indywidualnych rozpoczęła się rywalizacja sztafet. Najlepiej popłynęła sztafeta w składzie: Stróżyk, Jastrowicz, Winnicki, Rosiak zajmując 8 miejsce, tuż za nimi, na 9 miejscu, dopłynęła druga nasza sztafeta w składzie: Wiczkowski, Piaskowska, Knap i Płoch. Najmłodsza sztafeta: Pokora, Janiszewska, Zapart i Dworzyński zajęła 22 miejsce. W niedzielę 12 kwietnia br. odbył się trzeci blok zawodów, w którym wystartowało tylko czterech przedstawicieli UKP Marlin. Michał Mężyński rywalizował w kategorii 10 lat zajmując 5 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i 6 miejsce na 100m grzbietem. Michał Zapart wywalczył brąz na 50m stylem motylkowym i srebro na 50m stylem klasycznym. Kacper Jastrowicz był tuż za podium na 50m stylem motylkowym i wywalczył 5 miejsce na 50m stylem dowolnym. Krzysztof Rosiak o kilka setnych sekundy przegrał brąz i zajął 4 miejsce na 50m stylem klasycznym i 8 na 50m stylem dowolnym. Chłopcy wystartowali również na dystansie 200m stylem dowolnym w kategorii OPEN zajmując: Kacper Jastrowicz 10 miejsce, Krzysztof Rosiak 20, Michał Zapart 22, a Michał Mężyński 25.