AKTUALNOŚCI
KOMUNIKAT UKP MARLIN
gru 13, 2022
Waterpoliści z Gryfina po raz pierwszy w Ostrowcu!

Waterpoliści z Gryfina w dniach 11-12 grudnia po raz pierwszy wzięli udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Piłce Wodnej.

I Runda Zasadnicza rozegrana została w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie młodzi waterpoliści zmierzyli się z doświadczonymi zawodnikami z Poznania, Ostrowca i Łodzi. Przy pierwszym spotkaniu wśród naszych zawodników odczuwalny był stres związany z udziałem w tak ważnych zawodach, lecz z każdą kwartą zyskiwali, grając jak równy z równym - kadra trenerska przeciwników była pod wrażeniem mocnej gry naszej drużyny, która dopiero od niedawna rozpoczęła przygodę z waterpolo.

Wielkie brawa dla Natalii Grzech - zdobywając łącznie 12 bramek zyskała tytuł drugiej najlepszej zawodniczki I Rundy - to potwierdza fakt, że w naszej całej drużynie drzemie ogromny potencjał - piłka wodna to gra zespołowa, a dobrze zgrany zespół to gwarancja sukcesu - dlatego każdy udział w zawodach jest okazją do nabrania koniecznego doświadczenia!

W tej rundzie UKP Marlin zajął czwarte miejsce, ale nie jest to jeszcze ostatnie słowo gryfińskich waterpolistów. Już w marcu rozegrana zostanie następna runda - mają więc czas na ostry trening, aby ruszyć z jeszcze większą mocą!

Trener Ernest Gierasimczyk poprowadził drużynę w składzie:
Czerlikowski Konrad
Gatkowski Alexander
Grabowska Hanna
Grzech Natalia
Kruk Mieszko
Słomiński Jakub
Staruk Maciej
Staszak Bartosz

Bramki:
Grzech Natalia - 12
Staszak Bartosz - 3
Gatkowski Alexander - 1
Grabowska Hanna - 1
Słomiński Jakub - 1
Staruk Maciej - 1

Gratulujemy,  trzymamy kciuki i czekamy na dalsze sukcesy.