AKTUALNOŚCI
Ogólnopolski Wielobój Pływacki Fliegel Sprint
lut 21, 2015

W dniu 21 lutego 2015r. gryfińskie Centrum Wodne „Laguna” gościło młodych pływaków z całej Polski, w tym m.in. z „Warty” Poznań, „Znicz” Koszalin, MKP Kołobrzeg, czy Dźwiżyna. W kolejnych już zawodach z cyklu Ogólnopolski Wielobój Pływacki Fliegel Sprint wystartowało 228 pływaków i pływaczek reprezentujących łącznie 10 klubów. UKP „Marlin” wystawiło 23 zawodników. Wybór trenerów Zbigniewa Starosty, Heleny Starosty, Katarzyny Krawczyk i Magdaleny Czerwonki był jak najbardziej trafny, albowiem nasi reprezentanci ustanowili 69 nowych rekordów życiowych i wywalczyli 8 medali, w tym 4 złote. Zawody rozgrywane były w dwóch blokach startowych. Do południa rywalizowały dzieci w wieku 9 lat i młodsi. Miały one do pokonania 4 dystanse po 25m. Dwukrotnie płynęły z przyborem pracujący tylko nogami, a dwukrotnie pełnym stylem. Suma wszystkich uzyskanych 4 czasów wpływała na ostateczną klasyfikację końcową. W konkurencji grzbiet-dowolny w kategorii 8 lat 1 miejsce zajęli Aleksandra Szewczuk i Jacek Wodzyński, na 2 miejscu uplasował się Jakub Jastrowicz, a na 3 miejscu Aleksandra Sowa i Hubert Dąbrowski. W kategorii 9 lat grzbiet-dowolny tuż za podium na 4 miejscu dopłynęła Iga Stróżyk, a na 5 Adrianna Gniłka i Jakub Szymański. W najmłodszej kategorii wiekowej 7 lat i młodsi w konkurencji grzbiet-klasyczny Mikołaj Rosiak zajął 1 miejsce, zaś w konkurencji dowolny-klasyczny Patryk Mitręga stanął na drugim stopniu podium. W drugim bloku zawodów pływacy startowali na podobnych zasadach jak ich młodsi koledzy. Z tym, że mieli do pokonania 4 stylami (motylkiem, grzbietem, klasycznym i dowolnym) dystans 50m. Również w tym przypadku suma wszystkich 4 startów decydowała o ostatecznym miejscu w klasyfikacji generalnej. W kategorii 10 lat zwyciężyła Hanna Zielińska, na 7 miejscu uplasował się Michał Mężyński, a na 16 Nel Brzeskot. Wśród 11-latków na 5 miejscu znalazł się Michał Zapart, a Wiktoria Janiszewska była na 11 miejscu. Kacper Jastrowicz zajął 10 miejsce, a Krzysztof Rosiak 18 w kategorii 12 lat. Barbara Wituszyńska reprezentująca trzynastolatków była 12. Blisko podium były nasze czternastolatki Magdalena Piaskowska zajęła 5 miejsce, a Klaudia Knap 7. Przemysław Płoch i Christopher Wiczkowski reprezentujący tę kategorię wiekową zajęli odpowiednio 22 i 23 miejsce. Również Mai Stróżyk, pływającej w kategorii 15 lat, niewiele brakło by cieszyć się z brązowego medalu, ostatecznie uplasowała się na 4 miejscu.