AKTUALNOŚCI
MIKOŁAJKI NA LAGUNIE
sty 4, 2015

W dniu 6 grudnia 2014r. odbyły się mikołajkowe zawody pływackie, których organizatorem był UKP „Marlin”. Dzieci rywalizowały w startach indywidualnych, oraz w sztafetach z rodzicami lub opiekunami. W zawodach wystartowało 93 dzieci w kategoriach 6 lat i młodsi i 7 lat i starsi. Najmłodsze dzieci płynęły na dystansie 25m z przyborem lub bez przyboru. Starsze dzieci, w wieku do 10 lat miały do pokonania dystans 50m stylem dowolnym, a najstarsze dzieci popłynęły na dystansie 100m stylem zmiennym. We wspólnej rywalizacji wystartowały 43 sztafety rodzinne, które rywalizowały w różnych kategoriach wiekowych (pod uwagę brany był wiek dziecka). Dla wielu dzieci była to pierwsza okazja do zaprezentowania swoich umiejętności pływackich przed tak szeroką publicznością. Do zawodów przygotowali ich trenerzy: Zbigniew Starosta, Helena Starosta, Katarzyna Krawczyk, Magdalena Czerwonka i Radosław Piwowarski.
Wśród czterolatków pierwsze miejsce zajęła Julia Sokołowska, miejsce drugie zajął Wiktor Sadłowski, a na trzecim miejscu dopłynął Bartosz Sowa.
W kategorii 5 lat: miejsce pierwsze zajęli: Gabriela Krawczyk i Oliwier Wilk, miejsce drugie wywalczyli: Karina Mitręga i Mikołaj Rosiak, na trzecim miejscu dopłynęli: Oliwia Szynal i Jan Juszczak, tuż za podium stanęli: Julia Grabowska i Hubert Gralewicz, z piątego miejsca cieszyli się: Oktawia Tokarzewska i Wojciech Drążyk, na szóstym miejscu uplasowali się: Gabriela Wesołowska i Antoni Szczepański, a na siódmym Magda Mikołaj i Wiktor Deptuła.
Wśród sześciolatków najlepsi byli: Nadia Majchrzak i Bartłomiej Prokopowicz, ze srebra cieszyli się: Maja Szafoni i Kamil Minkwitz, brąz zawisł na piersi: Emili Karbowskiej i Norberta Jangasa, czwarte miejsce zajęli: Sandra Zawada i Jan Granda, kolejne miejsca zajmowali: Bartosz Tomicki, Mateusz Minkwitz, Patryk Jankowski, Filip Sokołowski, Szymon Runkowski, Hubert Korpaczewski, Szymon Lisiecki i Hubert Chańko.
Najlepszymi siedmiolatkami okazali się: Julia Bołbot i Bartosz Misztal, tuż za nimi dopłynęli Paulina Wichucka i Bartosz Listwan, a na trzecim stopniu podium stanęli: Amelia Grzywacz i Marcel Szczepański.
25m stylem dowolnym w kategorii 7 lat najszybciej przepłynęli: Aleksandra Szewczuk i Jacek Wodzyński, na drugim stopniu podium stanęli: Aleksandra Sowa i Jakub Jastrowicz, a na trzecim: Oliwia Linkowska i Hubert Dąbrowski, czwarte miejsce zajęli: Wiktoria Iwan i Miłosz Wróbel, piąte miejsce: Marika Rodzeń i Patryk Mitręga, szóste miejsce: Weronika Małolepsza i Błażej Wojcieszek, siódme miejsce Szymon Mróz, ósme miejsce Maciej Wojcieszek, a dziewiąte Bartosz Piaskowski.
Na dystansie 50m stylem grzbietowym w kategorii 8 lat: pierwsze miejsce zajęli: Amelia Maciążek i Tymon Howil, na drugim miejscu dopłynęli: Iga Stróżyk i Mateusz Polewka, z brązu cieszyli się: Karolina Dorawa i Krystian Wierzbowski, najbliższej podium uplasowali się Maja Cirocka i Jakub Fojut, a piąty był Oktawian Kowalski.
Wśród dziewięciolatków zwyciężyli: Zuzanna Zawada i Michał Mężyński, drugi był Kamil Kowalski, trzeci Wiktor Korczyński, czwarty Bartosz Mazur, piąty Hubert Polewiak, szósty Filip Oleksik, a siódmy Paweł Gruszczyński.
W kategorii 8 lat na dystansie 50m stylem dowolnym,  złoto zdobyli: Jagoda Kujawa i Mateusz Rozmiarek, srebro wywalczyli: Martyna Berk i Tomasz Kostewicz, brąz zdobyła Adrianna Gniłka, czwarta dopłynęła Celestyna Szulc, a piąta Oliwia Adamiak.
W kategorii 9 lat wygrali Hanna Zielińska i Hubert Dworzyński, drugie miejsce zajęli: Nel Brzeskot i Jan Czaczyk, trzecie miejsce wywalczyli: Marcelina Bartosiewicz i Jakub Półtorak, a czwarte: Michał Felicki.
Na dystansie 100m stylem zmiennym, w kategorii 10 lat wygrali: Wiktoria Janiszewska i Fabian Kamiński, drugi był Michał Zapart, a trzeci Aleksander Chróściak. Wśród jedenastolatków zwyciężył Kacper Jastrowicz przed Szymonem Soszką. W najstarszej kategorii wiekowej zwyciężyli: Barbara Wituszyńska i Jakub Zmitrowicz.

Równie zacięta walka toczyła się między sztafetami rodzinnymi na dystansie 2x25m stylem dowolnym.