AKTUALNOŚCI
Puchar KS Warta Poznań
mar 2, 2019

Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar KS Warta Poznań

Gdy w sobotnie przedpołudnie w Szczecinie zakończyli swoje starty starsi zawodnicy UKP Marlin, to popołudniu w Poznaniu do wody wskoczyli najmłodsi  nasi pływacy, którzy rywalizowali w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar KS Warta Poznań. Dla wielu z nich były to pierwsze tak duże zawody, bo wzięło w nich udział 600 dzieci, z 52 klubów z całej Polski. Nasz klub wystawił szesnastoosobową reprezentację, która przywiozła 3 medale i kilka wysoko punktowanych miejsce w pierwszej szóstce.

Zawody rozpoczęliśmy bardzo dobrze, bowiem nasza sztafeta w składzie: Julia Świeboda, Konrad Czerlikowski, Hanna Kruk, Tymoteusz Tarczyński, Natalia Grzech, Mikołaj Rosiak, Gabriela Greń i Szymon Serafin zajęła 6 miejsce na dystansie 8x25m stylem dowolnym. Przegraliśmy tylko ze sztafetami wystawionymi przez tak duże ośrodki jak Poznań i Gniezno.

W najstarszej kategorii wiekowej, indywidualnie, najlepiej wypadł Szymon Serafin, który wywalczył srebro na dystansie 100m grzbietem, brąz na 50m stylem dowolnym i 4 miejsce na 200m stylem dowolnym. Bartłomiej Prokopowicz był 11 na 100m stylem klasycznym, 16 na 200m stylem dowolnym i 23 na 50m stylem dowolnym. Kacper Kubiś zajął 21 miejsce na dystansie 50m motylkiem i 26 na 50m stylem dowolnym. Zuzanna Wojdyła uplasowała się na 26 miejscu na dystansie 50m stylem motylkowym i 40 na 50m stylem dowolnym. Gabriela Greń zajęła 29 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym i 42 na 50m stylem dowolnym.

W kategorii 10 lat brązowy medal wywalczył Mikołaj Rosiak na dystansie 50m stylem grzbietowym, 5 na 100m stylem zmiennym i 6 na 50m stylem dowolnym. Łucja Witek zajęła 9 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i 39 na 50m stylem dowolnym. Natalia Grzech dwukrotnie dopłynęła na 27 miejscu na dystansie 50m stylem grzbietowym i klasycznym i 36 miejscu na dystansie 50m stylem dowolnym. Karol Czerlikowski był 30 na dystansie 50m stylem grzbietowym i 47 na dystansie 50m stylem dowolnym.

Wśród dziewięciolatków Hanna Kruk wypływała 9 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i 15 na 50m stylem dowolnym. Tymoteusz Tarczyński uplasował się na 33 pozycji na dystansie 50m stylem dowolnym i 38 na dystansie 50m grzbietem. Alicja Walter-Jastrzębska była 33 na dystansie 50m stylem dowolnym i 54 na dystansie 50m stylem grzbietowym.

W najmłodszej kategorii wiekowej tuż za podium, na 4 miejscu stanęła Julia Świeboda za dystans 25m stylem dowolnym i 11 miejscu na dystansie 25m stylem grzbietowym. Niewiele brakło do medalu Konradowi Czerlikowskiemu, który ostateczni był 5 na dystansie 25m stylem dowolnym i 16 na dystansie 25m stylem grzbietowym. Wiktoria Grzegorska wywalczyła 7 miejsce na dystansie 25m stylem dowolnym i 17 na dystansie 25m stylem grzbietowym. Filip Serafin dopłynął na 10 miejscu na dystansie 25m stylem dowolnym i 28 na dystansie 25m stylem grzbietowym.

W trakcie zawodów prowadzony był ranking na najlepszego zawodnika i zawodniczkę, na podstawie dwóch najlepszych czasów. W pierwszej 10 znaleźli się: w kategorii 11 lat Szymon Serafin, zajmując 2 miejsce. W kategorii 10 lat Mikołaj Rosiak uplasował się na 4 miejscu. W kategorii 8 lat Julia Świeboda była 6, a Konrad Czerlikowski 7.