AKTUALNOŚCI
XV WOJEWÓDZKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W PŁYWANIU I DZIEŃ DZIECKA
sty 11, 2014

W  dniu 30 maja 2014r. w Koszalinie odbyła się XV Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w Pływaniu. W zawodach wystartowało 206 zawodników i zawodniczek ze Szczecina, Stargardu Szczecińskiego, Koszalina, Polic, Darłowa i Gryfina. W zawodach startowały dzieci urodzone w latach 2001-2003. UKP Marlin reprezentowało 6 zawodników. W kategorii 13 lat: Magdalena Piaskowska była 6 na 100m stylem klasycznym i 15 na 100m grzbietem, Daniel Brzeskot zajął 22 miejsce na 100m stylem dowolnym i 17 na 100m stylem grzbietowym, Przemysław Płoch uplasował się na 8 miejscy na 100m stylem klasycznym i 20 na 100m stylem dowolnym, Christopher Wiczkowski był 8 na 100m stylem motylkowym i 21 na 100m stylem dowolnym.
Wśród 11-latków Kacper Jastrowicz zajął 5 miejsce na 100m stylem motylkowym i 11 miejsce na 100m stylem dowolnym. Krzysztof Rosiak był 10 na 100m stylem klasycznym i 16 na 100m stylem dowolnym.
Gdy starsze dzieci odpoczywały po zawodach do walki o medale stanęli najmłodsi zawodnicy UKP Marlin. Przy silnym dopingu rodziców dzieci pływały na dwóch dystansach: 25m z przyborem i 25 metrów.
Na dystansie 25m z przyborem w kategorii 5 lat i młodsi zwyciężyli: Oliwia Szynal i Jan Juszczak, drugie miejsce zajęła Julia Grabowska, a trzecie Oktawia Tokarzewska. W kategorii 6 lat wygrali Joanna Głowacka i Kacper Kubiś, zaś Jan Granda był drugi. W kategorii 7 lat zwyciężył Adrian Makowiecki.
W konkurencji 25m stylem dowolnym w kategorii 5 lat i młodsi najlepsi byli  Karina Mitręga i Mikołaj Rosiak, zaś Gabriela Krawczyk była druga.
Wśród sześciolatków wygrali Nadia Majchrzak i Michał Wituszyński, drugi dopłynął Kamil Minkwitz, a trzeci Jakub Ulitko, zaś Patryk Jankowski był czwarty.
W kategorii 7 lat złoto wywalczyli Aleksandra Sowa i Jakub Jastrowicz, srebro Oliwia Linkowska i Patryk Mitręga, brąz Wiktoria Iwan i Hubert Dworzyński, zaś Miłosz Wróbel był czwarty, a Michał Juda piąty.
Jagoda Kujawa i Mateusz Rozmiarek byli najlepsi wśród ośmiolatków, Martyna Berk i Tymon Howil zajęli drugie miejsce, a Adrianna Gniłka i Antoni Poprawski trzecie miejsce. Na czwartym miejscu uplasowali się Marta Gruszczyńska i Piotr Godyński, na piątym Barbara Wilczyńska i Denis Kaleciński, na szóstym Martyna Wojdyła i Paweł Głowacki, a na siódmym Tomasz Kostewicz.
W najstarszej kategorii wiekowej 9 lat zwycięstwo odniesie Nel Brzeskot i Hubert Dworzyński, na drugim stopniu podium stanęli Amelia Knap i Michał Mężyński, a na trzecim Zuzanna Łaskowska i Szymon Zieliński, tuż za podium uplasowali się Joanna Wójcikowska i Emil Centkiewicz, piąte miejsce zajęli Joanna Wójcikowska i Jakub Półtorak, a szóste Dominik Gęślowski.