AKTUALNOŚCI
Puchar Sprintu
lut 25, 2018

Zawody Pływackie w Wieloboju Sprinterskim Puchar Sprintu

W sobotę na gryfińskim basenie odbyły się kolejne już zawody pływackie, z cyklu Wielobój Sprinterski Puchar Sprintu.  Na zaproszenie organizatora, którym był UKP „Marlin” odpowiedziało 260 zawodników i zawodniczek, w wieku 7-15 lat, z 10 klubów, w tym pojawił się również zawodnik pływający u naszych zachodnich sąsiadów. Gospodarze wystawili 48 zawodników, którzy wywalczyli łączeni 18 medali, w tym 8 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe.

Zawody były rozgrywane w 2 blokach. W porannym startowały dzieci w kategorii 9 lat i młodsze, które miały do pokonania dystans 25 m pełnym stylem i 25m z przyborem. Dzieci płynęły dwukrotnie pełnym, danym stylem i dwukrotnie z deską, gdzie nogi pracowały tym samym stylem. Popołudniu starsi zawodnicy pływali na dystansach 50m stylem dowolnym, klasycznym, motylkowym i grzbietowym.  Zarówno u młodszych jak i starszych o końcowym wyniku decydowała suma wszystkich 4 startów.

Na dystansie 25m stylem dowolnym i klasycznym w kategorii 7 lat i młodsi pierwsze miejsce zajęli Julia Świeboda i Konrad Czerlikowski.

W kategorii 9 lat najszybsza była Gabriela Krawczyk, 4 miejsce zajęła Łucja Witek,  7 miejsce Hanna Grabowska, a 8 miejsce Szymon Taczyński.

Na dystansie 25m stylem dowolnym i grzbietowym, w kategorii 7 lat i młodsi, zwyciężyli Katarzyna Dorawa i Maksymilian Plombon.

W kategorii 8 lat Tymoteusz Tarczyński wywalczył srebro, a brąz zdobyli Hanna Kruk i Borys Cieślak, 7 miejsce wywalczył Jakub Łebkowski, 8 miejsce zajęła Maja Kawicka, 9 miejsce Aleksandra Stawicka, 12 miejsce Martyna Kurtz, a 13 miejsce Martyna Andrych.

Wśród dziewięciolatków Natalia Grzech była 2, Mikołaj Rosiak -6, Paweł Witkoś -11, Błażej Kujawa-12, Dawid Włodarczyk-13. W tej kategorii wystartował również Igor Łaszewicz.

Na dystansie 50m wszystkich 4 styli w kategorii 10 lat srebro wywalczył Szymon Serafin, Bartłomiej Prokopowicz był 8, a Kacper Kubiś 9. W tej kategorii wystartowali również Lidia Kujawa i Jan Granda.

W kategorii 11 lat najlepsza była Aleksandra Szewczuk, przed Weroniką Małolepszą, która była 2, 5 miejsce zajął Jacek Wodzyński,  7 miejsce wywalczył Jan Staszak, 8 była Wiktoria Iwan, 10- Karolina Fabian, 13- Julia Martyniak. W tej kategorii wystartowała również Oliwia Linkowska.

Wśród dwunastolatków Mateusz Rozmiarek wywalczył brąz, Celestyna Szulc wywalczyła 5 miejsce, Adrianna Gniłka była 10, Jagoda Kujawa- 11, na 13 miejscu uplasowali się Karolina Dorawa i Tomasz Płoch, a na 14-Patryk Szpura.

W kategorii 13 lat na Nel Brzeskot wywalczyła 12 pozycję, a Zuzanna Zawada 13.

Aleksander Chróściak, był najszybszy wśród czternastolatków, a Jakub Iliński wywalczył 3 miejsce.

W najstarszej kategorii wiekowej Krzysztof Rosiak zdobył srebro, a Kacper Jastrowicz brąz.